Zajęcia indywidualne – Gitara klasyczna

Andrea De Vitis ukończył Konserwatorium Muzyczne „Morlacchi” w Perugii (Włochy) pod kierunkiem profesora Leonarda De Angelisa. Dalszą edukację kontynuował w Akademii Gitarowej im. Andrésa Segovii w Pordenone (Włochy) w klasie Paolo Pegoraro i Adriano Del Sala. Brał udział w wielu lekcjach mistrzowskich m.in. z takimi artystami, jak Oscar Ghiglia, Carlo Marchione, Arturo Tallini, Pavel Steidl, Frédéric Zigante, Carles Trepat oraz Piero Bonaguri.
Jest laureatem ponad 30 nagród na międzynarodowych konkursach gitarowych. Wśród najbardziej znaczących osiągnięć należy wymienić pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Gitary Klasycznej „Julian Arcas” w Almerìi (Hiszpania), Międzynarodowym Konkursie „Forum Gitarre” we Wiedniu, Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Budapeszcie, Kutnej Horze (Czechy), Gargnano (Włochy),  Mottoli (Włochy), drugie miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Frauchi” w Moskwie (pierwszej nagrody nie przyznano), Międzynarodowym Konkursie „Pittaluga”, „Sinaia”, a także trzecie miejsce na Międzynarodowym Konkursie im. J. E. Jurkowskiego podczas Śląskiej Jesieni Gitarowej w Tychach, Europejskim Konkursie „Mercatali” w Gorizii (Włochy) oraz Międzynarodowym Konkursie w Rust (Austria). W 2013 Andrea De Vitis został laureatem nagrody „Złota Gitara” podczas XVIII Międzynarodowym Konwentu „Pittaluga” w Alessandrii (Włochy) dla najlepiej zapowiadającego się gitarzysty roku, a w roku 2016 wygrał 1. edycję Międzynarodowego Konkursu Gitarowego Guitar Masters 2016 we Wrocławiu.
De Vitis występował w wielu prestiżowych salach koncertowych
we Włoszech i Europie (m.in. w Hiszpanii, Austrii, Niemczech, Belgii, Holandii, Polsce, na Węgrzech oraz  w Czechach), a jego koncerty cieszą się uznaniem zarówno publiczności, jak i krytyków. Jest zapraszany do prowadzenia lekcji mistrzowskich na wielu znanych festiwalach muzycznych (Międzynarodowy Konkurs „Forum Gitarre” we Wiedniu, Festiwal Gitarowy w Balatonfured na Węgrzech, Akademia Gitarowa w Pforzheim w Niemczech, Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Stuttgarcie, „Kamermuziek” w Hengelo w Holandii oraz „Falaut Campus”). Jego debiutancka płyta „Colloquio con Andrés Segovia” (DotGuitar), została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków i słuchaczy.
www.andreadevitis.com